fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и постудено, на планините и на повисоките места локално ќе провејува слаб снег

Најмногу дожд падна во Охрид, Тополчани и Битола

Променливо облачно и постудено, на планините и на повисоките места локално ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.
Во Скопје претежно облачно и ветровито со засилен северен ветер.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (17.03) сабота (18.03) време недела (19.03) понеделник (20.03) ветер вторник (21.03) променлив -3 до 3 мин.тем. °C) мак.тем. °C) променлив до 1 7 до 14 6 до 1 12 до 17 до 4 14 до 19 1 до 5 16 до 21 16 до до 22“
МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-6 Попова Шапка, -4 Лазарополе, -3 Маврови Анови, Крушево, 1 Битола, Прилеп, Претор, Берово, 2 Охрид, Куманово, Крива Паланка, 3 Штип, Тетово, Дебар, Виница, 4 Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Струмица, Демир Капија, Дојран, 6 Гевгелија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
28 Охрид, 26 Тополчани, 25 Битола, 22 Крушево, 19 Дебар, 17 Лазарополе, 15 Маврови Анови, 11 Претор, Пожаране, 10 Прилеп, 6 Демир Капија, 5 Гевгелија, 4 Скопје Зајчев Рид, Скопје Петровец, Тетово, Куманово, Попова Шапка, 3 Берово, Дојран, 1 Штип, Виница.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во сm)
13 Крушево, 7 Лазарополе, 3 Маврови Анови, 2 Попова Шапка, 1 Тополчани.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close