fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со дожд и услови за појава на ситен град

На места нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на ситен град.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на ситен град.
Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за краткотрајно невреме.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 25.04.2023 рад мин. тмакс. Ckonje 9 20 тетово 7 маврово 6 охрид 6 битола 7 прилеп 8 кр.паланка 8 св. николе 7 штип 10 берово 6 дкапија 10 струмица 9 гевгелија 10 20 12 18 20 19 17 19 гетово св. николе маврово берово штип 20 15 22 20 22 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До среда времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, засилен до силен ветер и услови за ситен град. Во среда ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура за неколку степени. Во четврток и петок утринските температури ќе бидат пониски.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (26.04) четврток (27.04) време петок (28.04) сабота (29.04) ветер недела (30.04) 5 по 10 мин.тем. (℃) мак.тем. (C) 3 до 8 променлив 13 до 20 до 6 14 до 21 1 QOVE до 7 15 до 23 до 16 до 22 18 до 24“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close