fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18 степени.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18 степени.
Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 16 степени.
27.02.2023 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-2 Попова Шапка, -1 Лазарополе, 0 Маврови Анови, 2 Крушево, 3 Охрид, 4 Берово, Дебар, Претор, 5 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Куманово, Крива Паланка, Битола, Прилеп, Виница, 6 Скопје-Петровец, 8 Струмица, 9 Демир Капија, Штип, 10 Гевгелија, Дојран.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во л/м2)
18 Дебар, 14 Охрид, Маврови Анови, 13 Лазарополе, 10 Претор, 8 Крушево, Берово, 7 Битола, Прилеп, 6 Пожаране, Тополчани, 5 Куманово, 4 Скопје – Зајчев Рид, Виница, Крива Паланка, 3 Скопје – Петровец, Штип, Ѓуриште, 2 Тетово, 1 Демир Капија, Попова Шапка.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО 7 ЧАСОТ (во cm)
13 Попова Шапка.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close