fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со сончеви периоди

0 Лазарополе, 1 Берово, Попова Шапка, 2 Маврови Анови, 3 Крива Паланка, Претор, 4 Битола, Крушево, Охрид, 5 Скопје-Петровец, Струмица, Прилеп, Тетово, 6 Велес, Штип, Гевгелија, Демир Капија, Кавадарци, Дебар, 7 Виница, Дојран, 8 Куманово.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови засилен ветер од јужен правец.
Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje времето утре 27.02 2024 рад тмин. макс. CKonje 3 17 тетово 3 16 маврово 1 11 охрид 5 13 битола 5 16 прилеп 4 15 кр.паланка 3 16 св. николе 4 17 штип 5 18 берово 2 14 д.капија 5 18 струмица 4 17 евгелија 7 19 тетово св. николе маврово берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во текот на работната седмица времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во четврток попладне и во петок ќе има повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во западните делови. Во текот на целиот период ќе дува умерен, а во четврток засилен југоисточен ветер.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close