fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со сончеви периоди и пораст на температурите

Во следните три дена времето ќе биде стабилно

Променливо облачно со сончеви периоди, а во крајните западни и северни делови со слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег.
Во Скопје променливо облачно со услови за локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje гетово времето утре 29.11.2023 рад мин. тмакс. Ckonje 2 7 тетово 1 4 маврово -1 2 охрид 5 9 битола 1 9 прилеп 1 8 кр.паланка 2 5 св. николе 3 8 штип 3 9 берово 2 4 .капија 4 10 струмица 3 9 евгелија 5 12 св. николе маврово берово штип ア д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следните три дена времето ќе биде стабилно, во четврток со појава на магла по котлините. Во петок и сабота ќе дува засилен јужен ветер што ќе предизвика значителен пораст на дневните температури и топење на снежната покривка.
Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден четврток (30.11) петок (01.12) време сабота (02.12) недела (03.12) ветер понеделник (04.12) ↑ мин.тем. (C) мак.тем. (C) до PVvv 2 5 до до 16 2 дQ ت 8 10 до 17 2до 6 13 5 дя 11‎“‎
29.11.2023 год. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-1 Попова Шапка, 1 Тетово, Берово, Маврови Анови, Лазарополе, 2 Струмица, Гевгелија, 3 Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Демир Капија, Крушево, Куманово, 4 Прилеп, Штип, Велес, 5 Битола, Виница, Дебар, Кавадарци, 6 Претор, Дојран, 7 Охрид.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2)
44 Маврови Анови, 37 Лазарополе, 35 Тетово, 34 Крушево, 30 Дебар, 24 Охрид, 21 Попова Шапка, 18 Ѓуриште, 16 Претор, 13 Скопје-Зајчев Рид, Прилеп, 12 Берово, 10 Крива Паланка, Битола, Велес, 7 Скопје-Петровец, Виница, Куманово, 6 Штип, 5 Кавадарци, 2 Струмица, Гевгелија, 1 Демир Капија.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm)
35 Попова Шапка, 9 Ѓуриште, 7 Крушево, 3 Маврови Анови.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close