fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Каракашев-Општините да прогласат елементарна непогода во сите региони погодени од невреме

Земјоделците мора да бидат обесштетни.

-Земјоделците оставени на немилоста на природата. Последиците се катастрофални на потег се градоначалниците и општинските совети со носење на одлука за прогласување елементарна непогода во сите погодени региони во државата според законот за Заштита и спасување по член 143 член 144 член 145 и член 146, вели Ѓорги Каракашев  земјоделец, претседател на новоформираната Националната земјоделска мрежа.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close