fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Од среда заладување

Времето денес претпладне променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во југозападните делови ветерот ќе е западен и повремено со засилен интензитет.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 19.09 2021 град мин. тмакс. Ckonje 13 30 тетово 14 29 маврово 11 21 охрид 15 28 битола 15 32 прилеп 15 31 кр.паланка 12 27 CB. николе 13 29 штип 14 31 берово 9 27 д.капија 16 34 стру мица 15 32 гевгелија 17 34 св. николе маврово берово штип キ прилеп д. Kanuja охрид струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи ќе има утре претежно во планинските региони. Од понеделник ќе биде претежно стабилно со повремено зголемена облачност и нешто пониски дневни температури. Особено посвежо ќе биде од среда.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close