fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Проверете сметки-втора исплата за набавени вештачки ѓубрива за прихрана на посевите со пченица, пченка, јачмен и сончоглед.

Бачовски-На сметките на 719 корисници се исплатени близу 12 милиони денари.

Агенцијата за финансиска поддршка денеска ја изврши втората исплата за набавени вештачки ѓубрива за прихрана на посевите со пченица, пченка, јачмен и сончоглед. 🌾
На сметките на 719 корисници се исплатени близу 12 милиони денари.
Поддршката од Интервентниот фонд продолжува и во следниот период со исплата на мерките за растително и сточарско производство. ✅
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close