Вести

Расфрлани праските по улица-Градско-Прилеп под „опсада“

praski

Немањето пласман и ниската откупна цена денеска ги расфла праските по улиците а патот Градско-Прилеп еден час беше под блокада.

Овоштарите од Росоман се роволтирани и бараат итно решавање на проблемот или протестите ќе се радикализираат.

Тие се заканија и со сечење на дрвцата а од тоа велат штета ќе има и државата.

Повици за барање алтернативни пазари и интервентно решавање на кризата упати и градоначалникот кој нагласи дека во прашање е доведен опстанокот на општината.


 

фактор.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close