fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сабота ќе биде релативно топло со сончеви периоди, а во недела и понеделник врнежи

Подрачјето на нашата земја за време на викендот и во почетокот на следната седмица ќе биде под влијание на серија на влажни бранови.

Променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен ветер од јужен правец.
Во Скопје претпладне со слаба магла, во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен југоисточен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка Kp. паланка Ckonje времето утре 19.11.2022 рад тмин. тмакс. Ckonje 8 19 тетово 8 18 маврово 7 13 охрид 8 18 битола 20 прилеп 19 .паланка 17 св. николе 19 штип 20 берово 18 д.капија 20 струмица 19 евгелија 21 тетово 刀 св. николе 6 7 7 7 7 маврово берово штип 刀 3 8 5 8 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Подрачјето на нашата земја за време на викендот и во почетокот на следната седмица ќе биде под влијание на серија на влажни бранови. Времето ќе биде променливо облачно наместа со врнежи од дожд со променлив интензитет. Сабота ќе биде релативно топло со сончеви периоди, а во недела и понеделник врнежи ќе има на повеќе места. Локално ќе биде нестабилно со пообилен дожд (над 40 л/м2) и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен, а повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час). Од понеделник температурите ќе бидат пониски и на повисоките планини ќе има повремени врнежи од снег.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (20.11) понеделник (21.11) време вторник (22.11) среда (23.11) Bemep четврток (24.11) 7 до 13 мин.тем. (°C) мак.тем. (C) 3 до 9 12 до 17 до 5 9 до 14 2 по 8 9 до 15 0 до 7 до 14 7 до 14“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close