fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сите патишта водат кон ски центарот Нижеполе

Ски центарот Нижеполе почнува да блеска во сиот свој сјај, а сите оние кои сакаат барем малку да избегаат од градските гужви, ги покануваме да се упатат кон нашиот планиниски бисер. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат протоколите и мерките за заштита од COVID -19.

Ски центарот Нижеполе подготвенја започна скијачката сезона 

Јавното претпријатие “Стрежево” Ве известува дека скијачката сезона на Нижеполе започна

Ски центарот Нижеполе почнува да блеска во сиот свој сјај, а сите оние кои сакаат барем малку да избегаат од градските гужви, ги покануваме да се упатат кон нашиот планиниски бисер.

Патиштата се чисти и проодни, но сепак ви препорачуваме да возите внимателно, и секако, да не заборавите да ја понесете задолжителната зимска опрема.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат протоколите и мерките за заштита од COVID -19.

Ве очекуваме на ски – патеките, на свеж воздух и планински чај, и да започнеме успешна сезона на задоволство на сите љубители на планината и зимските скијачки авантури!

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close