fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Со сопругата се вратиле на село: Погледнете што се случило после 18 години!

2001-2019

Бразилскиот фотограф Себастијан Салгадо и неговата сопруга одлучија да го обноват своето напуштено парче земја со 600 хектари. Заедно со оние кои сакаат, тие на нивната земја засадиле повеќе од 2 милиони садници.
Како резултат на тоа, на локалитетот имало 293 видови растенија, 172 видови птици и 33 видови животни, од кои некои се наоѓале на работ на истребување.https://gradina.mk/so-soprugata-se-vratile-na-selo-poglednete-shto-se-sluchilo-posle-18-godini/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close