fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сокотаб го прекинал откупот, барајте отворени откупни пунктови кај други компании, апелира Мирчески

Информацијата е потврдена, вели Мирчески со апел до тутунарите да не чекаат попусто пред комбинатот, туку да се снајдат кој како знае и умее. 

Сокотаб најверојатно го прекинува откупот на вишок на тутун, затоа барајте спас кај други откупни претпријатија, апелира Игор Мирчески, координатор на новоформираните тутунарски здруженија.

-Информација до сите оние кои во моментов чекаат пред откупите на Сокотаб, најверојано откупот е прекинат или при крај со количините за кои с еобрврзал да ги купи откупувачот, затоа барајте спас во останатите комбинати кои се уште откупуваат. Рокот е краток до среда. Информацијата е потврдена, вели Мирчески со апел до тутунарите да не чекаат попусто пред комбинатот, туку да се снајдат кој како знае и умее.

 

 

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close