fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и многу топло до 39 степени

Во петок и за време на викендот ќе има појава на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

Времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 37 степени.

До петок времето ќе биде сончево и многу топло, со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот ќе има појава на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close