fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и топло, до 26 степени

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 23 степени.И во наредните денови, до сабота, ќе продолжи периодот на стабилно време, со постепено опаѓање на дневната тепература. Утринската температура за време на викендот наместа ќе се спушти под нулата.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close