fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и топло. Попладне нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес особено во северните и источните делови од земјата ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северозападен правец.

 

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close