fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Сончево и топло, со ветер

Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде 9.

Времето денес ќе биде претежно сончево и топло, предвидуваат синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде 9.

Минималните температури ќе се движат од 10 до 20 степени, а максималните од 24 до 35 степени целзиусови.

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close