fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена локална облачност

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 30 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close