fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала до умерена облачност

Утрово -6 степени Берово, -4 Попова Шапка, -2 Крива Паланка, Струмица, Маврови Анови, -1 Штип, 0 Скопје-Петровец, Тетово, Демир Капија, Крушево, 1 Битола, Виница, 2 Скопје-Зајчев Рид, Прилеп, Охрид, Гевгелија, Куманово, Претор, 3 Кавадарци, Велес.

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 19.02 2024 рад мин. тмакс. CKonje 1 15 тетово 1 13 маврово 4 8 охрид 0 12 битола 2 13 прилеп 1 12 кр.паланка 1 12 св. николе 1 14 штип 0 14 берово 4 10 дкапија 0 15 струмица 1 14 евгелиа 3 16 тетово св. николе маврово берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

Утре долж Повардарието наместа повремено ќе засилува северен ветер. Од почетокот на неделата облачноста ќе се зголеми и во вторник ќе има појава на врнежи дожд. Во деновите потоа ќе има слаби услови за појава на краткотраен дожд.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (19.02) вторник (20.02) време среда (21.02) четврток (22.02) Bemep петок (23.02) мин.тем. °C) мак.тем. (°℃) до до 7 10 до 17 -1 до 5 7 до 14 до 3 8до 15 -1 до 5 до 16 10 до 17“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close