fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала до умерена облачност во западните делови ќе има врнежи од дожд

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец (наместа со брзина над 70 km/h).

Сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во западните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец, наместа со брзина над 70 km/h.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje Ckonje св. николе гетово 2 времето утре 05.11.2023 рад тмин. макс. Ckonje 7 21 гетово 8 19 маврово 3 12 охрид 8 20 битола 6 22 прилеп 7 21 кр.паланка 3 19 св. николе 6 20 штип 8 21 берово 2 17 д.капија 7 23 струмица 6 21 евгелиа 8 22 маврово берово штип ਨ прилеп д. Kanuja охрид струмица битола гевгелија“
Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (06.11) вторник (07.11) време среда (08.11) четврток (09.11) BeTep петок (10.11) мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 12 2 до 1 10 18 24 до 11 17 1 до 9 24 14 до 21 0 до 8 12 до 17 11 до 17“
05.11.2023 год. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
1 Берово, Попова Шапка, 3 Крива Паланка, 4 Скопје-Петровец, Крушево, Лазарополе, 5 Битола, Струмица, Куманово, Маврови Анови, 6 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Гевгелија, 7 Тетово, Претор, Виница, Велес, Кавадарци, 8 Прилеп, Демир Капија, Дојран, 9 Охрид.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2)
22 Струмица, 19 Маврови Анови, 17 Демир Капија, Виница, 16 Лазарополе, 15 Берово, 13 Охрид, Претор, Крушево, 12 Крива Паланка, Штип, 10 Дојран, Попова Шапка, 8 Претор, Ѓуриште, 7 Тополчани, 6 Гевгелија, Велес, 4 Битола, Прилеп, 3 Тетово, 2 Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Куманово.
Забелешка: Дадените вредности за количината врнежи се измерени на дождомерните места на УХМР. Поради локалноста на процесите, паднатата количина воден талог многу варира и на различни места може да е многу поголема од измерената.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close