fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време.

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот ќе има мала до умерена локална облачност.
Во Скопје сончево, кон крајот на денот со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 30.10.2022 рад мин. макс. Ckonje 5 24 тетово 4 23 маврово 3 19 охрид 7 21 битола 1 22 прилеп 4 21 кр.паланка 5 22 CB. николе 5 23 штип 5 23 берово 1 21 дкапија 4 24 струмица 3 24 евгелија 8 25 николе маврово берово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија“

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време.

Можно е да е слика од текст кој вели „Ден понеделник (31.10) вторник (01.11) Време среда (02.11) четврток (03.11) Bemep петок (04.11) променлив MuH.meM. (С) 3 До 11 променлив 1 до 9 Mak.mem. (С) 22 до 27 2 до 9 22 до 26 2 До 10 21 до 26 1 до 9 19 до 25 17 до 23“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close