fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Сончево со умерена облачност

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 6 часа до 02 часот (во l/m2): 19 Претор, 2 Битола, Крушево.

Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 26.09.2023 град мин. тмакс. Ckonje 14 28 тетово 13 26 маврово 9 18 охрид 12 25 битола 13 26 прилеп 14 25 кр.паланка 14 26 св. николе 13 27 штип 15 28 берово 9 25 капија 15 29 струмица 16 28 евгелија 18 30 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп стрчмица битола гевгелија“
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 6 часа до 02 часот (во l/m2):
19 Претор, 2 Битола, Крушево.
Забелешка: Дадените вредности за количината врнежи се измерени на дождомерните места на УХМР. Поради локалноста на процесите, паднатата количина воден талог многу варира и на различни места може да е многу поголема од измерената.
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, а температурите ќе бидат во рамките на просечните за овој период од годината.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (27.09) четврток (28.09) време петок (29.09) сабота (30.09) ветер недела (01.10) 7 7до16 по 16 мин.тем. (℃) мак.тем. (C) 8 до 16 23дя 23 7 до 15 24 до 30 8 д 16 25 4o 31 6 до 16 24 до 32 24 до 31“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close