fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со умерена облачност

Максималната температура од 24 до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во северозападните планински подрачја ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. UV=7

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close