fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Најниска минимална температура е измерена во Берово, 6°C, а највисока во Демир Капија и Гевгелија, 13°C.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. На североистокот ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од југоисточен правец.
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 17.05.2024 Град Тмин. Тмакс. Ckonje 11 25 Тетово Маврово 10 23 6 17 10 Охрид Битола Kp. Паланка 23 Ckonje 9 25 Тетово 10 24 Св. Николе 8 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе Штип 23 10 Маврово 24 11 24 Берово 6 Штип 11 Берово Д.Капита Струмица Гевгелила 20 24 9 12 Д. Капита Охрид Прилеп 23 25 Струмица Битола Гевгелита елига“

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close