fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и многу студено

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) -15 Попова Шапка, -10 Маврови Анови, Крушево, -7 Берово, -6 Претор, -5 Крива Паланка, Охрид, Прилеп, Дебар, -4 Битола, -3 Штип, Виница, -2 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Струмица, -1 Скопје-Петровец, Демир Капија, 0 Дојран, 1 Гевгелија.

05.02.2023 год. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-15 Попова Шапка, -10 Маврови Анови, Крушево, -7 Берово, -6 Претор, -5 Крива Паланка, Охрид, Прилеп, Дебар, -4 Битола, -3 Штип, Виница, -2 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Струмица, -1 Скопје-Петровец, Демир Капија, 0 Дојран, 1 Гевгелија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ ЗА ИЗМИНАТИТЕ 24 часа до 07 часот во (l/m2)
7 Дебар, 5 Крива Паланка, 3 Охрид, 1 Битола, Демир Капија, Струмица, Ѓуриште, Попова Шапка.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во сm)
61 Попова Шапка, 16 Маврови Анови, 6 Ѓуриште 5 Крушево, 4 Берово, 2 Крива Паланка, Дебар.
ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА
Променливо облачно и многу студено. На повеќе места ќе дува засилен до силен ветер (над 70 км/час) од северен правец. Наместа во северните подрачја и на планините, ќе провејува слаб снег. Максималната температура ќе достигне од -3 до 3 степени.
Во Скопје променливо облачно и многу студено. Претпладне во делови од котлината ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 0 степени.
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close