fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Стабилизација на времето, со ниски утрински температури, дневните во пораст

Најстудено утрово -9 Берово, -6 Скопје-Петровец, Претор, Прилеп, Маврови Анови, Крушево, Битола, -5 Тетово, Демир Капија, Крива Паланка, Штип, Велес, Кавадарци, -4 Виница, Струмица, Дебар, Охрид, Куманово, Скопје-Зајчев Рид, -2 Гевгелија, 0 Попова Шапка, 2 Дојран.

Наутро студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје утрото студено со услови за слаба магла, а преку денот сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close