fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Страшно невреме во Делчево, улиците се под вода!

Силно невреме проследено со дожд попладнево го погоди Делчево.

Силно невреме проследено со дожд попладнево го погоди Делчево.Според снимките до кои дојде „Фокус“, на улиците може да се забележат големи количини вода, кои предизвикаа застој во сообраќајот, многу подруми се поплавени, а земјоделски посеви уништени.

https://fokus.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close