fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Студен бран, во среда и четврток температури до минус 11 степени

Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштаат и под минус 11 степени.

До сабота во државава ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштаат и под минус 11 степени.Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла.

 

 

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close