fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Студено утро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност

За време на викендот температурите ќе бидат во пораст за неколку степени.

Утрото студено, по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб југоисточен ветер.

Во Скопје наутро студено со појава на магла, преку денот сончево со мала до умерена облачност.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 21.12.2022 рад тмин. тмакс. Ckonje -2 6 тетово 1 5 маврово 3 9 охрид 1 9 битола -1 8 прилеп -2 7 кр.паланка 4 8 св. николе 2 7 штип 2 8 берово -5 7 д.капија -1- 8 струмица 0 8 евгелија 1 11 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе се задржи стабилно и претежно тивко време. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, каде и дневните температури ќе се задржат пониски. За време на викендот температурите ќе бидат во пораст за неколку степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (22.12) петок (23.12) (23 време сабота (24.12) недела (25.12) Bemep понеделник (26.12) променлив променлив мин.тем. (C) мак.тем. (C) по 3 до 7до 12 -1 до 5 8 до 13 0 до 6 до 14 1до7 10 до 17 дя 15“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close