fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Студот попушта, најладно во Битола и Берово минус 6 степени

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) -6 Берово, Битола, -4 Дебар, -3 Тетово, Прилеп, -2 Охрид, Претор, Струмица, Демир Капија, -1 Маврови Анови, 0 Штип, Крива Паланка, Велес, Гевгелија, Кавадарци, Скопје-Петровец, 1 Крушево, Виница, Куманово, Скопје-Зајчев Рид, 6 Дојран. ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm) 16 Маврови Анови, 14 Дебар, 11 Битола, 10 Берово, 8 Ѓуриште, Крушево, Попова Шапка, 4 Тетово, Охрид, 2 Демир Капија.

Актуелно предупредување: Денес долж Повардарието и во источните делови краткотрајно ќе дува засилен претежно северозападен ветер.

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност и со умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за слаби локални врнежи. Во следните два дена дневната температура ќе биде во благ пораст, а потоа за време на викендот во опаѓање.

Можно е да е слика од одрезок од билет, нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close