fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Трипуновски: Заради неспособноста на СДС, ИПАРД 3 стартува во септември 2023, наместо во март 2022

На прес конференцијата на пратеничката од СДСМ Лолита Ристова за ИПАРД 3 програмата, реагираше Цветан Трипуновски, претседател на комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ.

На прес конференцијата на пратеничката од СДСМ Лолита Ристова за ИПАРД 3 програмата, реагираше Цветан Трипуновски, претседател на комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ.

Неколку вистини од кои СДС бега, а е главниот виновник за катастрофалната состојба во македонското земјоделство!

1. Вистината е дека земјоделството е една од најзначајните македонски гранки, НО неспособната СДС со своите политики успешно го уништува, како што ги уништува и сите останати гранки.

2. Вистината е дека неспособната СДС е причина што ИПАРД 3 стартува во септември 2023 наместо во март 2022 како што беа првичните најави.

3. Вистината е дека неспособната СДС е причина за истрагите на ОЛАФ во Платежна. Ќе кажете нешто за овие истраги или Вие не сте од тука?

4. Вистината е дека сте толку неспособни што секој еден ден плус поминат на власт значи пропаст за македонскиот земјоделец.

https://www.facebook.com/tripunovskicvetan/posts/876716277355470?ref=embed_post

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close