fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаСоветиТоп вести

Убава вест за земјоделците-Владата одобри 600 милиони денари за заостанати субвенции

Ќе се исплатат субвенции за за растително и сточарско производство

Владата донесе одлука

На седницата на Влада се донесе одлука со која се направи пренамена во програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2024 година со која се обезбедуваат преку Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство 600 милиони денари за дополнителни директни плаќања за земјоделците за растително и сточарско производство кои до сега биле неисплатени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close