fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Утре во Битола ќе бидат доделени договорите за набавка на трактори преку Платежната агенција

На настанот ќе присуствуваат министерот Љупчо Николовски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка Никица Бачовски.

Утре, (петок 16 јуни) 2023 година во 12:00 часот во објектот на СН осигурителен брокер во Битола ќе се одржи настан на кој ќе бидат доделени договори на сите земјоделци кои ги исполнуваат условите за набавка на трактори.

Настанот е организиран од страна на Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство и на истиот ќе присуствуваат Министерот Љупчо Николовски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка Никица Бачовски.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close