fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Утрово насекаде под нула, најстудено -10 во Битола, Берово, Маврови Анови и на Попова Шапка

-10 Битола, Берово, Попова Шапка, Маврови Анови, -8 Прилеп, Дебар, Крушево, -7 Охрид, -6 Тетово, Крива Паланка, Демир Капија, -5 Скопје-Петровец, Велес, Кавадарци, Претор, -4 Струмица, Штип, -3 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, Виница, -2 Дојран, Гевгелија. СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm) 20 Ѓуриште, 19 Пожаране, 18 Дебар, 16 Маврови Анови, 14 Битола, 13 Берово, Крушево, 12 Крива Паланка, 7 Прилеп.

-10 Битола, Берово, Попова Шапка, Маврови Анови, -8 Прилеп, Дебар, Крушево, -7 Охрид, -6 Тетово, Крива Паланка, Демир Капија, -5 Скопје-Петровец, Велес, Кавадарци, Претор, -4 Струмица, Штип, -3 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, Виница, -2 Дојран, Гевгелија.

СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm)
20 Ѓуриште, 19 Пожаране, 18 Дебар, 16 Маврови Анови, 14 Битола, 13 Берово, Крушево, 12 Крива Паланка, 7 Прилеп.
ВРЕМЕТО УТРЕ: Претпладне претежно во источните делови ќе провејува слаб снег, а во текот на денот ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови силен ветер од северозападен правец (над 70 км/час).
Во Скопје сончево и студено со мала дп умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен на повисоко и во источните делови од регионот.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 26.11.2023 град тмин. тмакс. Ckonje -3 5 тетово -4 2 маврово -8 -3 охрид -2 3 битола -2 4 прилеп 4 3 кр.паланка -5 -1 св. николе 3 4 штип 3 5 берово -2 0 д.капија 3 6 струмица 3 6 гевгелија 4 7 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Утре наутро ќе биде студено, а уште од ноќта ќе дува повремено силен северен ветер (над 70 km/h) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Претежно на североисток ќе има услови да провејува слаб снег. Во понеделник утрото ќе биде претежно ведро и многу студено, а ќе се задржи студено и преку денот до средината на следната седмица. Нови врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд се очекуваат во вторник и ќе завршуваат во среда.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close