Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Хоџа објави – Откупот продолжува да тече се до крајниот рок, а ако има потреба тој ќе биде продолжен

На денешната средба,откупните компании повторно потврдија дека ќе го откупат целосното договорено производство како и произведениот вишок.

Постигнат е договор Тутунски комбинат Прилеп да ја преземе обрврската за откуп на околу 440 тони тутун, кои една од откупните компании не беше во можност да ги откупи.
На денешната средба, откупните компании повторно потврдија дека ќе го откупат целосното договорено производство како и произведениот вишок.
Откупот продолжува да тече се до крајноот рок, а ако има потреба тој ќе биде продолжен се до откуп на целосното производство од оваа реколта, изјави министерот за земјоделие Арјанит  Хоџа по средбата со Иницијативниот одбор и откупувачите.
https://www.youtube.com/watch?v=z66iObnjXBc
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close