fbpx
ВестиВино

ВИНО ФЕСТ 2017: Квалитетно вино, добра музика и улични артисти пред Веро центар

vino

Познати музички имиња од земјава, атрактивни бендови од странство, аниматори, жонглери и улични артисти, заедно со најквалитетните вина на винарниците од земјава, ќе бидат дел од големиот настан Вино фест 2017, кој ќе се одржува од 14 до 18 јуни на отворениот паркинг пред Веро центар.

Посетителите на фестивалот пет дена ќе можат да уживаат во внимателно селектирани сортни вина на домашните винарници по промотивни цени, во различни деликатеси, како и да се забавуваат на музика за сечиј вкус со домашни и странски имиња.

Настанот ќе го отвори енергичниот Енрике Лопез со кубанско потекло, заедно со неговиот бенд „Енрике и џипси“, а по нив ќе настапи неповторливиот македонски шоумен Игор Џамбазов. Во следните денови на сцената на Вино фест ќе се појават и домашните музички имиња Дарио, Миле Кузмановски, „Љубојна“ со Џамбо Агушев, „Бета Хаус“, „Куку Леле“, Нина Јанева и „Нокаут“.

Освен Енрике Лопез, дел од интернационалните гости ќе биде и фантастичната група „Барбароса“, која пред неколку години во Скопје со својот настап ги воодушеви посетителите на уличниот фестивал „Баскер фест“.


 

популарно.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close