fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Во целосен прекин сообраќајот на патот Гостивар-Кичево поради сообраќајка

Во близина на каменоломот, утрово се случила сообраќајна незгода.

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на каменоломот, утрово се случила сообраќајна незгода.

Од АМСМ соопштија дека од 7.15 часот сообраќајот е во прекин во двата правци.

Засега нема информации дали има загинати и повредени во несреќата.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close