fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во недела претпладне сончево со мала до умерена облачност

Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 15.05.2022 рад мин. макс. Ckonje 12 29 тетово 11 26 маврово 8 20 охрид 10 23 битола 10 25 прилеп 11 25 кр.паланка 9 25 CB. николе 10 27 штип 11 28 берово 6 23 дкапија 12 29 струмица 11 28 евгелија 13 30 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија yB=7“

Во недела претежно во западните делови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата. Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер повторно се очекува во среда.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (16.05) BTopHиK (17.05) Bpeme cpeAa (18.05) 4eTBpToK (19.05) Bemep neToK (20.05) npomeHлиB 6 Ao 14 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (°C) YB 7 1o 14 24 Ao 31 8 no 15 6 25 Ao 32 13 8 20 Ao 3 Ao 10 8 19 Ao 27 6 21 Ao 7 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close