fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота нестабилно време со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Можна е и појава на град

За време на викендот во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи. Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (14.05) недела (15.05) време понеделник (16.05) вторник (17.05) Bemep среда (18.05) 6 до 13 мин,тем. °C) мак.тем. (°C) ув 6 до 14 променлив 23 до 29 до 13 22 до 29 до 15 7 23 до 30 до 15 7 23 до 30 7 19 до 27 8 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close