fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота претежно облачно со врнежи од дожд

Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и со услови за појава на град.

Претежно облачно со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат обилни (10 до 20 л/м2). Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и со услови за појава на град. Ќе дува умерен до засилен северен ветер и температурата значително ќе опадне.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 09.07.2022 09.07 рад мин, макс. Ckonje 17 19 тетово 16 19 маврово 11 16 охрид 15 20 битола 17 19 прилеп 16 18 .паланка 15 18 св. николе 16 20 штип 17 21 берово 12 18 дкалија 18 23 струмица 17 22 евгелија 19 24 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија yB=4“

 

Во сабота температурата ќе биде во опаѓање. Од недела следува стабилно и малку потопло време.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH ca6oTa (09.07) HeAeлa (10.07) Bpeme noHeAeлHиK (11.07) BTopHиK (12.07) BeTep cpeAa (13.07) 11 S 19 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) yB 9 Ao 18 8 20 Ao 27 16 23 Ao 7 Ao 16 5 22 Ao 8 Ao 17 7 23 Ao 30 8 24 do 32 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close