fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота, сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

Значителен пораст на температурата се очекува од среда.

Во сабота, сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 16.07.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 16 35 тетово 15 34 маврово 13 28 охрид 16 31 битола 15 34 прилеп 17 34 кр.паланка 14 32 св. николе 16 34 штип 17 36 берово 12 31 дкапија 18 37 струмица 17 36 евгелија 20 38 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија YB-8 YB“

Времето во следните денови: Утре времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Во недела во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, појава на грмежи и ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на температурата, особено во северните делови. Значителен пораст на температурата се очекува од среда.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH HeAeлa (17.07) noHeAeлHиK (18.07) Bpeme BTopHиK (19.07) cpeAa (20.07) BeTep 4eTBpToK (21.07) 13 Ao 22 mиH.Tem. (°C) maK.Tem. (C) yB 11 22 npomeHлиB 28 Ao 37 10 Ao 20 27 Ao 36 11 Ao የዋምህ 21 8 28 12 Ao የፍቅህ 36 8 30 Ao 37 8 31 Ao 39 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close