fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер

Доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силен ветер и електрични празнења.

Во сабота сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. Доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силен ветер и електрични празнења.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 30.07 2022 рад мин, макс. Ckonje 19 38 тетово 17 36 маврово 12 29 охрид 16 34 битола 15 36 прилеп 17 35 кр.паланка 16 34 CB. николе 18 36 штип 19 37 берово 13 33 д.капија 20 38 струмица 19 37 евгелија 22 38 тетово св. николе маврово берово ア штип K д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија yB-9“

 

Во недела ќе биде променливо облачно и ветровито, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. И во понеделник ќе дува засилен северен ветер. Дневната температура во недела и во почетокот на следната седмица ќе биде пониска за 3 до 5 степени, особено во северните делови.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH HeAeлa (31.07) noHeAeлHиK (01.08) Bpeme BTopHиK (02.08) cpeAa (03.08) Bemep 4eTBpToK (04.08) 14 Ao 23 mиH.Tem. C) maK.Tem. °C) yB 13 Ao 22 29 Ao 37 11 Ao 20 npomeHлиB 28 Ao 35 12 Ao 21 8 29 Ao 35 11 no 20 30 Ao 36 8 31 Ao 37 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close