fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота умерено до значително облачно и релативно топло

Благо опаѓање на температурите ќе има од средината на наредната седмица.

Во сабота умерено до значително облачно и релативно топло. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Вдолж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „17 19 Kp. паланка Ckonje времето утре 06.11.2021 рад тмин, тмакс. Ckonje 10 18 гетово 10 16 маврово 11 охрид 13 битола 11 прилеп 9 кр.паланка 8 CB. николе 12 штип 13 берово 7 д.капија 13 струмица 8 евгелија 13 тетово св. николе маврово берово 20 20 21 19 20 23 19 17 24 штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе се задржи претежно стабилно и релативно топло време. Во претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Благо опаѓање на температурите ќе има од средината на наредната седмица.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (07.11) понеделник (08.11) време вторник (09.11) среда (10.11) ветер четврток (11.11) до 12 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) променлив 3 до 10 17 до 24 до 10 променлив 16 до 11 15 до 22 3 до 10 14 до 19 14 до. 20“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close