fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота во Прилеп – Собрание на Сојузот на одгледувачи на овци

На Собрание ќе присуствуваат вистинските сточари од државата кои со традиција одгледуваат стока. 

Сојузот на одгледувачи на овци во сабота ќе одржи Собрание во Прилеп во старат зграда на опшината.

На Собрание ќе присуствуваат вистинските сточари од државата кои со традиција одгледуваат стока. 

Сојузот на одгледувачи на овци ќе го завземе ставот по однос на исплатата на директната поддршка, односно субвенциите.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close