fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во Собранието седници на Комисијата за земјоделство и на Законодавно-правната комисија

Седници на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство и на Законодавно правната комисија.

Во Собранието на Република Северна Македонија за денеска се најавени седници на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство и на Законодавно правната комисија.

Членовите на Комисијата за земјоделство ќе расправаат за предлог законите за изменување и дополнување на Законот за заштита и благосостојба на животните и на Законот за идентификација и регистрација на животните, двата во прво читање.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close