fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во среда трибина за тутунопроизводството во Општина Конче и Радовиш

Соопштение за тутунарите од Радовишко и Општина Конче

Почитувани тутунопроизводители, на 23 феврури 2022,  среда ќе се одржат ТРИБИНИ на тема Тутунопроизводството проблеми и решенија. Општина Конче во Домот на културата со почеток во 15 часот, и во општина Радовиш – Дом на културата со почеток во 17 и 30 часот. Настанот ќе се одржи според сите протоколи на Ковид 19.

Новоформирани тутунарски здруженија

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close