fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Времето многу топло со дневни температури насекаде над 30°C, а наместа до 40°C

Активно жолто ниво за опасност од високи температури.

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Попладне во западните делови ќе има појава на локален пороен дожд проследен со грмежи и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=9
Можно е да е слика од мапа и текст
Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close