fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

За оние што скенираат фискални-што треба да направат

УЈП: Напредниот начин на скенирање од апликацијата МојДДВ достапен и на „Гугл плејстор“

Управата за јавни приходи информира дека прилагодената верзија на апликацијата МојДДВ, од денес е достапна и на „Гугл плејстор“ (Google playstore). Корисниците на апликацијата, треба првин на направат ажурирање (update) на МојДДВ на playstore, а потоа да се најават на апликацијата и во делот „профил“ во прозорчето „тип на баркод скенер“ да одберат „напреден“.

Управата за јавни приходи, исто така информира и дека е во тек исплатата на дел од ДДВ, изразено во фискалните сметки кон корисниците кои скенирале фискални сметки во второто тримесечје од 2022 година, а секој корисник може да ја провери состојбата на исплата од МојДДВ на својот кориснички профил на www.epdd.ujp.gov.mk.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close