fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

За прв пат имаме македонски национален штанд на саем во Америка

Очекуваме директни средби со дистрибутери и потпишување на договори за извоз на македонското вино во САД, изјави Николовски во гостувањето на ТВ Сител.

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски  изјави дека за прв пат ќе има македонски национален штанд на саем во САД.

-Единствени од регионот со Италија и Шпанија учествуваме на саемот Bellavita Chicago. За прв пат имаме македонски национален штанд на саем во Америка. Очекуваме директни средби со дистрибутери и потпишување на договори за извоз на македонското вино во САД, изјави Николовски во гостувањето на ТВ Сител.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close