fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Заладување-Нови врнежи од снег на планините, а дожд во котлините

Утрово најстудено Попова Шапка -1 степен, 1 Тетово, Маврови Анови, Лазарополе, 2 Крушево, 3 Скопје-Зајчев Рид, 4 Скопје-Петровец, Битола, Прилеп, Велес, Куманово, Крива Паланка, Берово, Претор, 5 Охрид, Штип, Струмица, Виница, 6 Кавадарци, Демир Капија, 7 Дојран, 8 Гевгелија.

Облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег, особено претпладне.

Во Скопје облачно, претпладне со врнежи од дожд
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 06.12.2023 рад мин. макс. Ckonje 3 9 тетово 2 8 маврово 1 4 охрид 5 9 битола 9 прилеп 8 кр.паланка 6 CB. николе 8 штип 9 берово 5 д. капија 10 струмица 10 евгелија 11 тетово Ckonje св. николе маврово 4 3 4 3 4 3 5 5 7 берово штип × д. Kanuja охрид прилеп струмица румица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До четврток ќе се задржи облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса од север во четврток врнежите ќе преминуваат во снег и на некои од повисоките места. Долж Повардарието ќе почне да дува засилен северен ветер кој ќе продолжи и во петок. Од петок времето ќе биде стабилно со пониски утрински температури.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (07.12) петок 08.12 време сабота (09.12) недела (10.12) Bemep понеделник (11.12) 2 до 6 мин.тем. °C) мак.тем. °C) 3 до тивко 10 6 до 2 3 до 9 6 no 1 5 до 10 5 до 1 6 до 10 7до pቅ 12“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close